close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه

شيوه هاي مقابله با امواج تلفن


درباره سايت درباره سايت
ماه پیشونی
سلام به سایت ما خوش امدید امیدوارم نهایت استفاده را از این سایت ببرید/درصورت برخورد به مشکلی ازقسمت تماس باما؛به ماخبر دهید/نظر یادتون نره/اگر كسي واسه ما مطلبي بفرسته به نام خودش در وبلاگ قرار ميديم

آرشيو آرشيو

دوشنبه 14 تير 1395

سه شنبه 11 خرداد 1395

پنجشنبه 06 خرداد 1395

يکشنبه 26 ارديبهشت 1395

چهارشنبه 08 ارديبهشت 1395

يکشنبه 05 ارديبهشت 1395

يکشنبه 29 فروردين 1395

دوشنبه 16 فروردين 1395

شنبه 27 اسفند 1390

جمعه 26 اسفند 1390

شنبه 20 اسفند 1390

دوشنبه 15 اسفند 1390

شنبه 13 اسفند 1390

جمعه 12 اسفند 1390


جستجوگر پيشرفته سايت

شيوه هاي مقابله با امواج تلفن


همان طور که می‌دانید، گوشی‌های تلفن همراه به شبکه اپراتور متصل هستند، به همین دلیل همواره در حال ارسال و دریافت سیگنال‌های ارتباطی‌اند. ارسال و دریافت این سیگنال‌ها از طریق امواج و تشعشعات رادیویی صورت می‌گیرد؛ امواجی که دارای میدان الکتریکی و مغناطیسی است.

اوایل پیدایش این فناوری، دانشمندان بر این عقیده بودند که این امواج به علت غیریونیزه بودن، هیچ ضرری برای سلامت ندارند. تشعشعات یونیزه، مانند امواج اشعه ایکس و امواج هسته‌ای برای سلامت مضر هستند. سوالی که ممکن است برای شما پیش آید، این است که چه چیزی باعث شده امواج مضر گوشی‌های تلفن همراه و ارتباط آنها با سرطان مورد بحث قرار گیرد؟

گوشی‌های موبایل به اندازه‌ای همه‌گیر شده‌اند که حتی کمترین احتمال مضر بودن آن را باید با جدیت تمام بررسی کرد.

متاسفانه محققان هنوز درباره این موضوع به نتیجه نهایی نرسیده‌اند. بعد از تحقیقات فراوان که بعضی از آنها حدود ۲۰ سال است ادامه یافته، هنوز مدرکی پیدا نشده است که ارتباط مستقیمی بین امواج الکترومغناطیس ساطع شده از گوشی همراه و سرطان را اثبات کند. با این حال، به گفته محققان، تاثیر قرار گرفتن در معرض امواج الکترومغناطیسی آن هم زمان طولانی، مدت‌ها بعد مشهود می‌شود. به عبارت دیگر، ممکن است این امواج تأثیرات مضرشان را روی ما بگذارند اما تا سال‌ها متوجه آن نشویم.

در کل، هر گونه اثری که تشعشعات مایکرویو، مانند امواج ساطع‌شده از گوشی‌های تلفن همراه، بر انسان می‌گذارد، از نوع گرمایی است. گرمای این تشعشعات از امواج رادیویی به وجود می‌آید که می‌تواند در بافت‌های زیستی نفوذ کند که در واقع با گرم شدن عادی بدن کاملا متفاوت است. بدن انسان قادر به خنک کردن بعضی از اعضایی که در معرض تشعشعات تلفن همراه قرار می‌گیرد، نیست. در حالت عادی، وقتی عضوی از بدن بیش از حد گرم شود، مغز دستور می‌دهد خون بیشتری به آن قسمت فرستاده شود تا گرمای اضافی را کنترل کند. اما نقاطی از بدن، مانند قرنیه چشم را نمی‌توان به صورت عادی خنک کرد. به همین دلیل، قرار دادن این نقاط در معرض گرما بشدت خطرناک است.

صرفا به خاطر این‌که دلیل و مدرک معتبری برای اثبات ارتباط مستقیم بین امواج تلفن همراه و سرطان وجود ندارد، نباید بی‌احتیاط از کنار این موضوع بگذریم. حتی سازمان‌های متعددی در سراسر دنیا استاندارد‌هایی برای میزان امواج مضر گوشی‌های تلفن همراه تهیه کرده‌اند و سازندگان این گوشی‌ها موظفند آنها را رعایت کنند.

واضح است که ما قسمتی از امواج ساطع شده از گوشی را جذب می‌کنیم. اینجاست که مفهومی به نام میزان جذب ثابت (SAR) مطرح می‌شود. در واقع SAR میزان جذب امواج ساطع شده از گوشی تلفن همراه را وقتی در فرکانس خاصی از میدان الکترومغناطیسی قرار می‌گیرد، اندازه‌گیری می‌کند. تعریف آن به صورت مقدار توان جذب شده بر جرم بافت بوده و واحد آن وات بر کیلوگرم است. در آمریکا، کمیسیون ارتباطات فدرال محدوده SAR را ۶/۱ وات بر کیلوگرم مشخص کرده که با توجه به یک گرم از بافت سر در نظر گرفته شده است. در اروپا، این عدد ۲ وات بر کیلوگرم و با توجه به ۱۰ گرم از بافت در نظر گرفته شده است. به همین دلیل، وقتی مقادیر SAR را با یکدیگر مقایسه می‌کنید، باید هریک از مقادیر آمریکایی و اروپایی را با یکدیگر مقایسه کنید.

در نتیجه، هرچه مقدار SAR یک گوشی کمتر باشد، بهتر است. اما کمتر بودن مقدار SAR یک گوشی، لزوما این معنی را نمی‌دهد که این گوشی تهدیدی برای سلامت کاربر نیست. اما در کل، وجود داشتن این استاندارد‌ها و محدودیت‌های مقادیر SAR باعث آرامش خاطر دارندگان گوشی‌های تلفن همراه می‌شود. با این حال هنوز این استاندارد‌ها به اندازه کافی سختگیرانه نیست و دستگاه‌های بی‌سیم تولید شده ممکن است برای سلامت مضر باشند.

هدف از مطالب ارائه شده این است که اگرچه دلیل چندانی برای نگرانی از امواج تلفن همراه وجود ندارد، اما برای جلوگیری از خطرات احتمالی باید بیشتر احتیاط کرده و از مشکلات احتمالی پیشگیری کنید.

۱٫ تماس‌های تلفنی خود را به حداقل برسانید و به تماس‌های ضروری اکتفا کنید. هر قدر بیشتر با گوشی همراه خود صحبت کنید، امواج بیشتری از گوشی جذب بدن شما می‌شود.

۲٫ احتمالا بیشتر شما گوشی همراهتان را در جیبتان نگه می‌دارید.

این کار ممکن است برای بدن شما ضرر داشته باشد، مخصوصا وقتی که برای مدت طولانی در جیب شما قرار داشته باشد. اگر کت می‌پوشید، بهتر است گوشی خود را در جیب کت قرار دهید. یا اگر کیف همراه خود دارید آن را در کیف قرار دهید تا در حد ممکن از امواج مضر گوشی دور باشید.

۳٫ هنگامی که می‌خواهید با کسی تماس بگیرید، قبل از برقراری ارتباط، گوشی همراه را به گوش خود نزدیک نکنید. هنگام برقراری تماس، گوشی امواج بیشتری ساطع می‌کند و در نتیجه بدن شما امواج بیشتری جذب می‌کند.

۴٫ از گوشی همراه در مناطقی که سیگنال ضعیف است، استفاده نکنید. البته هیچ کس نمی‌تواند همیشه مقدار سیگنال دریافتی را همه جا تحت نظر داشته باشد؛ اما ۲ مکان هستند که گفته می‌شود معمولا در آنها سیگنال ضعیف است: داخل ماشین و آسانسور. بعلاوه استفاده از گوشی همراه در حال رانندگی بشدت خطرناک است.

۵٫ از غذاها و میوه‌های دارای آنتی‌اکسیدان استفاده کنید. به گفته محققان، قرار داشتن در معرض امواج مایکروویو میزان آنتی‌اکسیدان موجود در بدن را کاهش می‌دهد. آنتی‌اکسیدان‌ها موادی هستند که بدن را در برابر بسیاری از بیماری مانند سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی محافظت می‌کند. انواع لوبیا، سیب‌زمینی، توت، کلم بروکلی، سیر، سیب و گیلاس‌های شیرین سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند.

۶٫ هنگامی که با گوشی همراه صحبت می‌کنید، آن را در فاصله کمی از گوش خود قرار دهید و آن را به گوش خود فشار ندهید. در این صورت، بشدت مقدار جذب امواج را کاهش می‌دهید. در صورت ممکن، بهتر است از بلندگو برای صحبت کردن استفاده کنید و بیش از پیش از اثرات سوء امواج ساطع شده از دستگاه جلوگیری کنید.

۷٫ با استفاده از هدفون و هندزفری بی سیم ( بلوتوث) یا سیمی، شما هنوز در معرض امواج الکترومغناطیس قرار دارید. با این حال، مقدار جذب امواج کاهش می‌یابد. اگر از یک هندزفری بلوتوث استفاده می‌کنید، بهتر است هنگامی که در حال مکالمه نیستید، آن را در گوش خود قرار ندهید.

۸٫ سعی کنید از ارتباطات متنی مانند پیامک بیشتر استفاده کنید تا امواج مضر را از سر خود دور نگه دارید. فقط توصیه می‌کنیم از آنها هنگام رانندگی استفاده نکنید.ارسال شده در : دوشنبه 15 اسفند 1390 - توسط : محمد
بازديد : 282 بار نظر دهيد! [ ]


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • فروش گیفت کارت گوگل پلی

  انجام پایان نامه کارشناسی

  سرور مجازی آمریکا

  خرید فیلتر شکن

  پرورش بلدرچین

  بهترین سایت مد و زیبایی

  خرید جم کلش رویال

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  جی پی اس گارمین

  اخبار فوتبال

  رمضان سال 95

  دانلود آهنگ جدید

  *بزرگترین پایگاه عكس دختر و پسر خوشگلا*


 • مديريت سايت محمد مديريت سايت محمد
  سلام به سایت ما خوش امدید امیدوارم نهایت استفاده را از این سایت ببرید/درصورت برخورد به مشکلی ازقسمت تماس باما؛به ماخبر دهید/نظر یادتون  بک لينک بک لينک
  خرید گیفت کارت ارزان اسپاتیفای استیم
  خرید آنلاین گیفت کارت گوگل پلی با گیفتی دات کام
  خاک پوششی
  تور ارزان کیش لحظه آخری
  هتل های 5 ستاره کیش
  تور کیش از مشهد لحظه آخری
  تور کیش نوروز 95
  دیدنی های جزیره کیش
  بلیط کیش ارزان قیمت
  بلیط پرواز کیش
  خرید گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی
  بزرگترین مرکز خرید و فروش گیفت کارت
  تور ارزان کیش نوروز 95