close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه

پزشكي


درباره سايت درباره سايت
ماه پیشونی
سلام به سایت ما خوش امدید امیدوارم نهایت استفاده را از این سایت ببرید/درصورت برخورد به مشکلی ازقسمت تماس باما؛به ماخبر دهید/نظر یادتون نره/اگر كسي واسه ما مطلبي بفرسته به نام خودش در وبلاگ قرار ميديم

آرشيو آرشيو

دوشنبه 14 تير 1395

سه شنبه 11 خرداد 1395

پنجشنبه 06 خرداد 1395

يکشنبه 26 ارديبهشت 1395

چهارشنبه 08 ارديبهشت 1395

يکشنبه 05 ارديبهشت 1395

يکشنبه 29 فروردين 1395

دوشنبه 16 فروردين 1395

شنبه 27 اسفند 1390

جمعه 26 اسفند 1390

شنبه 20 اسفند 1390

دوشنبه 15 اسفند 1390

شنبه 13 اسفند 1390

جمعه 12 اسفند 1390


جستجوگر پيشرفته سايت

پزشكي


ارتباط ويروس تبخال با شيزوفرني و آلزايمر

به گزارش Science Daily، به گفته محققان، بخشي از اختلال شناختي که تنها در بيماري‌ شيزوفرني‌ ايجاد مي ‌شود ممکن است ترکيبي از شيزوفرني و مواجهه با عفونت نوع يک ويروس ساده تبخال باشد که مجدداً در مغز شروع به ساختن مي کند. اين تحقيق مي ‌تواند منجر به ايجاد درمان يا پيشگيري جديد اختلال شناختي‌ شود که با بيماري‌ مغزي همراه است.

تبخال

ا

ختلالات شناختي شامل مشکلات رواني حرکتي، تمرکزي، يادگيري، و حافظه از ويژگي هاي شيزوفرني محسوب مي‌ شوند. تحقيقات حاکي از آن است که بيماران مبتلا به شيزوفرني که آنتي ‌بادي‌ ويروس نوع 1 تبخال (ويروس ايجاد کننده تبخال) را دارند نسبت به آن دسته از بيماراني که اين آنتي ‌بادي‌ را ندارند دچار مشکلات شناختي شديدتري مي ‌شوند.

اين گروه از بيماران نسبت به بقيه بيماران مبتلا به شيزوفرني حجم مغزي کم تري‌ دارند. محققان براي شناخت علت مشکل 40 بيمار مبتلا به شيزوفرني را مورد بررسي قرار دادند. از اين ميان، 25 بيمار داراي آنتي ‌بادي‌ ويروس تبخال و 15 بيمار فاقد اين آنتي ‌بادي‌ بودند. محققان تست هايي ‌را براي‌ اندازه گيري سرعت هماهنگي، مهارت هاي‌ سازماني، و حافظه کلامي به همه بيماران دادند.

و سپس براي اندازه گيري حجم مغزي از آن ها MRI گرفته شد. نتايج به دست آمده از تحقيقات يافته هاي‌ قبلي را مورد تأييد قرار داد و نشان داد که بيماران داراي آنتي ‌بادي‌ ويروس تبخال نسبت به بيماران فاقد اين آنتي ‌بادي، تست هاي ‌شناختي ضعيف تر و حجم مغزي کم تري در مناطقي از مغز داشتند که مسئول کنترل سرعت و توانايي تغيير وظايف و نيز در قسمتي از مغز که کنترل عملکرد حرکتي را به عهده دارد، است.

در واقع ويروس تبخال مستقيماً روي‌ کاهش عملکردهاي ‌شناختي اثر مي گذارد.

ارتباط ويروس تبخال لب با بيماري آلزايمر

گروهي از دانشمندان انگليسي در بررسي هاي خود نشان دادند که ويروس تبخال لب مي تواند سبب بروز بيماري آلزايمر شود.

محققان دانشگاه منچستر در تحقيقات آزمايشگاهي خود کشف کردند که ويروس تبخال لب باعث افزايش پروتئين ژلاتيني بتا در سلول هاي عصبي مي شود.

اين دانشمندان سلول هاي مغزي را در محيط کشت آزمايشگاهي با ويروس HSV-1 که در لب فوقاني و صورت سبب بروز تبخال مي شود، آلوده کردند و نشان دادند که اين ويروس تا حد قابل توجهي موجب افزايش پروتئين ژلاتيني بتا مي شود.

اين پروتئين در بيماري آلزايمر باعث شکل گيري پلاک ها مي شود. تجمع پلاک هاي پروتئين هيدرات سلولز ژلاتيني بتا در مغز از علائم خاص بيماري آلزايمر است.

ويروس تبخال در جوامع پرجمعيت و غالبا هنگام طفوليت از راه تنفس وارد بدن مي ‌شود و بعد از ورود و ايجاد علايم اوليه، به طور دائم از بين نرفته و در بدن فرد باقي مي ‌ماند.

همچنين اين دانشمندان با آزمايش مغز موش ها کشف کردند که افزايش پروتئين ژلاتيني بتا در مغز اين موش ها نيز با ويروس HSV-1 (ويروس هرپس سيمپلکس نوع 1) ارتباط دارد.

به گفته اين دانشمندان، HSV-1 توليد اين پروتئين را تحريک مي کند و به نظر مي رسد که در شکل گيري پلاک هاي اين بيماري نقش زيادي دارد.

اين محققان در ادامه آزمايشات خود بافت هاي مغزي بيماران مبتلا به آلزايمر را پس از مرگ مورد بررسي قرار دادند و نشان دادند در اجسادي که آلوده به اين ويروس بودند، DNA ويروسي به شدت مورد حمله پلاک هاي ژلاتيني بتا قرار گرفته است و به اين ترتيب تائيد کردند که اين ويروس مي تواند نقش بسيار مهمي در بروز بيماري آلزايمر داشته باشد.

براساس گزارش بي بي سي نيوز، سال گذشته نيز گروهي از محققان آمريکايي دانشگاه روچستر با بررسي ويروس HSV-1 کشف کردند که اين ويروس در موش ها با ژن ApoE4 که عامل ژنتيکي آلزايمر است، فعال تر مي شود.

دانشمندان انگليسي اميدوارند با اين کشف جديد بتوانند واکسني را براي پيشگيري از اين بيماري در افرادي که از نظر ژنتيکي مستعد هستند، توليد کنند.

تب خال

ويروس تب خال از راه تنفس وارد بدن مي ‌شود

يک متخصص پوست با اشاره به اين که بيماري تب خال به وسيله ويروس "هرپس سيمپلکس" ايجاد مي‌ شود، اظهار کرد: اين ويروس در جوامع پرجمعيت و غالبا هنگام طفوليت از راه تنفس وارد بدن مي ‌شود و بعد از ورود و ايجاد علايم اوليه، به طور دائم از بين نرفته و در بدن فرد باقي مي ‌ماند.

دکتر فرانک احساني با تاکيد بر اين که ضعف سيستم دفاعي بدن سبب بروز مجدد تب خال مي ‌شود، افزود: اين بيماري به صورت تاول ‌هاي سوزش دار در اطراف دهان، نوک انگشتان دست، اطراف چشم يا هر جاي ديگري نمايان مي‌ شود.

وي، استفاده از پمادها از جمله آسايکلووير با نظر پزشک و يا داروهاي خوراکي در مواقع شدت بيماري را از جمله راه‌ هاي درمان بيماري تب خال برشمرد و افزود: تب خال مي ‌تواند همزمان با بيماري ‌هاي تب دار، رژيم ‌هاي غذايي سخت و يا استرس‌ هاي شديد که سبب ضعف سيستم دفاعي بدن مي ‌شوند بروز کند.

وي با اشاره به اين که ورود ويروس تب خال به بدن نوزادان به صورت يک بيماري تب دار شديد با تاول‌ هاي بسيار در اطراف دهان نمايان مي ‌شود، تصريح کرد: تب خال در دوران باليني بسيار خفيف ‌تر است.

دکتر احساني در پايان با تاکيد بر اين که مصرف بي ‌رويه هر نوع دارويي ممکن است سبب ايجاد مقاومت يا حساسيت شود، توصيه کرد: در صورت ابتلا به تب خال از درمان‌ هاي خودسرانه پرهيز شود.

 

دنیای زیر ناخن ها

بهداشت ناخن


شما هر چقدر هم که دست های تان را بشویید و آن ها را تمیز نگه دارید و حتی مرتب از آب گرم و صابون استفاده کنید باز هم نخواهید توانست آن چه را در زیر ناخن های تان اتفاق می افتد کنترل کنید.

میکروب ها زیر ناخن ها جا خوش کرده اند

در مورد میکروب هایی که در زیر ناخن ها جا خوش می کنند واقعیت های شگفت انگیزی وجود دارد که ممکن است چیز زیادی درباره آن ها ندانید.

به نکات زیر توجه کنید:

1- سعی کنید ناخن ها را با روشی که ذکر می شود تمیز نگه دارید، زیرا آن ها می توانند پناهگاهی برای تجمع میکروب ها و موجب ابتلا به بیماری ها باشند. طبق یافته های محققان باکتری های مسبب اسهال و استفراغ اغلب در زیر ناخن ها رشد می کنند.

و اما علت؟

مواردی همچون تعویض پوشک بچه، نظافت محیط حمام و تماس دست ها با گوشت خام و تکه کردن آن بدون استفاده از دستکش می تواند به دعوت میهمان های ناخواسته خطرناکی به زیر ناخن ها منجر شوند.

2- ناخن های مصنوعی نیز جزو پرمیکروب ترین موارد شمرده می شوند. به گفته متخصصان، آن ها شاید به ظاهر تمیزتر از ناخن های طبیعی به نظر برسند، اما در حقیقت این طور نیست، چون آن ها آنچه را در سطح زیرین شان اتفاق می افتد، نشان نمی دهند، بنابراین برعکس ظاهر زیبا به دلیل وجود میکروب زیاد در باطن آن قدر هم زیبا نیستند.

محققان بر این باورند که میزان میکروب های موجود در زیر ناخن های مصنوعی به مراتب بیشتر از ناخن های طبیعی است.

3- بد نیست بدانید بیشتر میکروب های مهلک و کشنده در زیر ناخن های کارمندان بیمارستان ها مخفی می شوند و درست زمانی که شما تصور می کنید محیط یک بیمارستان کاملاً ایمن و سالم است، ناخن های پزشکان یا پرستاران آن می تواند عامل اصلی انتقال عفونت های مرگبار به بدن بیماران شود.

با این اوصاف از محیط بیمارستان نباید بترسید، اما از این هم نترسید که از پرستار یا فردی که از بیمار شما مراقبت می کند بخواهید قبل از هر بار معاینه یا رسیدگی به وی دست هایش را بشوید.

مواردی همچون تعویض پوشک بچه، نظافت محیط حمام و تماس دست ها با گوشت خام و تکه کردن آن بدون استفاده از دستکش می تواند به دعوت میهمان های ناخواسته خطرناکی به زیر ناخن ها منجر شوند.

4- در این جا از آقایان هم معذرت می خواهیم چون گویا ناخن های آن ها کثیف تر و پرمیکروب تر است. البته این گفته ما نیست، بلکه یافته های محققان ثابت کرده میکروب های زیر ناخن های آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است.

حال نوبت خانم هاست تا این مسأله را بیشتر مورد توجه قرار داده و مرتب به آقایان خانواده یادآور شوند قبل از انجام هر کاری دست های شان را بشویند.

5- شاید این گونه به نظر برسد افرادی که ناخن می جوند ناخن های تمیزتری دارند اما کاملاً اشتباه است، زیرا نتایج علمی از آن حکایت دارد که جویدن ناخن شاید باکتری های زیر ناخن را از بین ببرد، اما فرد با این کار میکروب بیشتری را از راه دهان وارد بدن خود می کند.

6- رعایت موارد بهداشتی درباره ناخن‌ های پا نیز یکی دیگر از موارد بهداشت ناخن است. به دلیل این که پس از شستن پا، معمولا رطوبت بین انگشتان پا باقی می‌ ماند و این رطوبت مستعد پرورش قارچ ‌هایی در این محیط می ‌شود که از موارد بیماری ‌زا است و همچنین منجر به سفید شدن و لیچ شدن بین انگشتان پا می ‌شود، بدیهی است برای پیشگیری از این مشکل باید پا را پس از شستن، خوب خشک کرده و سپس از جوراب و کفش استفاده کنید.

در افراد ورزشکار به دلیل تعریق زیاد در ناحیه پا، لازم است جوراب ‌ها هر روز تعویض و پس از شستشو با آب و صابون، پا و بین انگشتان پا به خوبی خشک شود. زیرا تعریق به علت ایجاد محیط مرطوب برای رشد قارچ مناسب است.

برس کشیدن به ناخن ها

راه حل چیست؟

بنابر نظر برخی متخصصان بهداشت و سلامت می توان با صرف هزینه ای بسیار کم و با تهیه برس کوچکی برای تمیز کردن ناخن ها از ابتلا به بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرد.

برای این کار همچنین می توان از مسواکی که دیگر برای دندان ها کاربرد ندارد استفاده کرد، به طوری که هنگام شستشوی دست ها، زیر ناخن ها را با مسواک کاملاً برس بکشید. بدین طریق بسیاری از میکروب هایی که در طول شستشوی عادی دست ها در زیر ناخن ها باقی مانده اند، از بین خواهند رفت.

پرسش مهمی که در این جا مطرح می شود، آن است که هر چند مدت یک بار باید دست ها را شست؟

اگر بگوییم اکثر اوقات، غلو نکرده ایم. البته شستشوی مرتب دست ها را نباید با وسواس اشتباه گرفت چون در طول روز میکروب های مختلف زیادی در زیر ناخن ها جمع می شوند که اگر با شستشو از بین نروند عواقب ناخوشایندی را به دنبال خواهند داشت.

دست دادن با همکاران، برداشتن گوشی تلفن، لمس دستگیره در و... همه از مواردی هستند که سبب تجمع میکروب ها در زیر ناخن می شوند. از این رو سعی کنید پس از هر بار بیرون رفتن از منزل و وارد شدن به منزل حتماً دست های تان را خوب بشویید.

پزشکان توصیه می‌ کنند که حتی‌المقدور ناخن های خود را کوتاه و مرتب نگهدارید و از آب ولرم و صابون فراوان برای شست‌ وشوی دست ‌ها استفاده کنید تا زیر ناخن ها هم تمیز شود. علاوه بر این استفاده از فرچه ناخن به خصوص در مورد افرادی که ناخن ‌های بلند‌تری دارید، توصیه می ‌شود.

این ها نکات ساده، اما بسیار مهمی هستند که در حفظ سلامت و بهداشت افراد در خانواده بسیار مؤثرند

تاثیر امواج موبایل بر مغز

تاثیر امواج موبایل بر مغز


پژوهشگران علوم پزشکی در موسسه ملی "سوء مصرف دارو" در مریلند آمریکا می گویند نتایج تحقیقات آن ها نشان می دهد انتشار امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه می تواند بخش هایی از مغز را که در نزدیکی گوشی قرار دارند تحریک کند و فعالیت آن بخش را افزایش می دهد.


استفاده از تلفن همراه پیش تر نگرانی هایی را میان کاربران این وسیله ایجاد کرده بود، به طوری که بارها مسئله هایی درباره احتمال ایجاد تومورهای مغزی در پی استفاده از تلفن همراه مطرح شد که همین موضوع دانشمندان را به بررسی تاثیر امواج الکترومغناطیسی این وسیله روی مغز سوق داد، اما نتیجه عکسی از این مطالعات به دست آمد.

مطالعات تازه محققان درباره تاثیر استفاده از تلفن همراه، وجود هرگونه تاثیر مخرب از این وسیله را روی مغز رد کرد.

این مطالعات نشان می دهد، امواج رادیویی ناشی از استفاده از تلفن های همراه، بخش هایی از مغز را که در نزدیکی آنتن تلفن همراه قرار دارند، فعال تر می کند.

تا کنون نیز هیچ نشانه ای از آسیب دیدگی در این بخش از مغز (نزدیکی گوشی) با استفاده از تلفن همراه، دیده نشده است.

محققان در این آزمایش از47 داوطلب، اسکن مغزی گرفتند تا تغییرات گلوکزهای متابولیسم شده مغز آنان را هنگام استفاده از گوشی تلفن همراه، بررسی کنند.

محققان در پی این آزمایش دریافتند 50 دقیقه مکالمه با تلفن همراه، متابولیسم گلوکز را در بخش های مغزی نزدیک به گوشی تا هفت درصد افزایش می دهد.

مطالعات جدید محققان وجود هرگونه تاثیر مخرب از این وسیله را روی مغز رد کرد. این مطالعات نشان می دهد، امواج رادیویی ناشی از استفاده از تلفن همراه، بخش هایی از مغز را که در نزدیکی آنتن تلفن قرار دارند، فعال تر می کند.

تاثیر امواج ناشی از گوشی و آنتن تلفن همراه بر بدن انسان

امواج گوشی و آنتن های تلفن همراه در زمره امواج فرکانس رادیویی قرار می گیرند، به عبارتی این محدوده مربوط به امواج غیر یونیزه کننده است که اثر تخریبی روی بافت های زنده نداشته و فقط منجر به افزایش دمای ناحیه ای از بدن می شوند که در معرض تابش قرار گرفته است.

 

میزان امواج در نزدیکی آنتن کمتر است

انرژی جذب شده در بدن ناشی از آنتن تلفن همراه، در نزدیکی آنتن کمترین مقدار است و با دور شدن شخص تا فاصله 100 متری افزایش و سپس شروع به کاهش می کند، از طریق دیگر با افزایش فاصله از آنتن، افزایش توان گوشی برای جلوگیری از کاهش کیفیت گیرندگی، توان ناشی از گوشی افزایش می یابد.

 

تاثیر امواج تلفن همراه بر کودکان

کودکان بیشتر در معرض خطر امواج تلفن همراه هستند. کودکان به علت سیستم عصبی در حال رشد و جذب انرژی بیشتر از ناحیه سر، بیشتر در معرض خطر امواج تلفن همراه هستند و باید کودکان را از استفاده زیاد از تلفن همراه برحذر داشت.

 

افرادی که تنظیم کننده ضربان قلب در بدن دارند

افرادی که تنظیم کننده ضربان قلب در بدن دارند با احتیاط از تلفن همراه استفاده کنند. افرادی که در بدن آن ها از قطعات کاشتنی مانند تنظیم کننده ضربان قلب استفاده شده، ‌باید محدودیت در استفاده از تلفن همراه و حضور در میادین امواج فرکانس رادیویی داشته باشند، زیرا این موارد کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

تاثیر امواج تلفن همراه بر یادگیری و حافظه

استفاده از تلفن همراه ممکن است اثرات زیان آوری روی عملکردهای ادارکی انسان مانند حافظه و تمرکز ایجاد کند، با این وجود مطالعاتی که تشعشعات امواج فرکانس رادیویی با سطح پایین را بر روی حیوانات بررسی کرده،‌ تاثیری برعملکردهای ادارکی گزارش نکرده است.

 

اثر موبایل بر گوش

اثر موبایل بر گوش انسان در دراز مدت به صورت احساس اصوات اضافی تایید شده است. عموما توافق هایی بر این امر وجود دارد که انرژی فرکانس رادیویی باعث انبساط بافت های مغز می شود که ناشی از تغییرات حرارت کوچک اما سریع بافت ها است.

این امر باعث ایجاد امواج فشاری می شود که از طریق جمجمه به گوش درونی فرستاده می شود، جایی که گیرنده های حساس صوتی در آن جا قرار دارند. به این ترتیب، اثر حرارتی موبایل بر گوش انسان در دراز مدت وبه صورت احساس اصوات وز وز، ‌هیس هیس یا تق تق تایید می شود.

 

تاثیر تخریبی موبایل بر سلامتی چشم

تاثیر تخریبی موبایل بر سلامتی چشم انسان منتفی است بر اساس نتایج بررسی های علمی، تاثیر تشعشعات میدان های فرکانس رادیویی بر آغاز و رشد تومورهای سرطانی ثابت نشده است.

جدیدترین یافته های حفاظت در برابر اشعه فدرال آلمان نیز خطر پیشرفت سرطان در اثر امواج تلفن همراه را تایید نکرده است،‌ همچنین تاثیر تخریبی موبایل بر سلامتی چشم انسان منتفی اعلام شده است.

 

حرف آخر

عده ای بالا رفتن سوخت و ساز در سلول های مغزی را نشانه بدی دانسته و از آن به عنوان زمینه ساز ایجاد تومورها یاد کرده اند و عده ای دیگر این افزایش سوخت و ساز را به "افزایش فعالیت" تعبیر کرده و آن را مثبت در نظر گرفته اند.‏ ‏

حقیقت امر این است که کل این ماجرا چیز چندان جدیدی نیست و تنها درصد و آمار ارائه شده در تحقیق فوق است که جدید به نظر می رسد، قبلا هم طی تحقیقاتی اعلام شده بود که امواج الکترومغناطیس موبایل می توانند توسط پوست و بافت های مجاور جذب شوند و حرارت به صورت موضعی کمی بالا رود، این بالا رفتن حرارت و افزایش جریان خون موضعی ناشی از آن می تواند باعث افزایش مصرف انرژی و افزایش سوخت و ساز در سلول های مغزی ناحیه شود.

سازمان جهانی بهداشت از سال 1996 پروژه ای بین المللی را با نام پروژه میادین الکترومغناطیس (EMF Project) آغاز کرده است که در آن به جمع آوری شواهد مرتبط با تاثیر امواج الکترومغناطیس در سلامت افراد می پردازد، با این حال این سازمان اعلام می کند که تاکنون هیچ نشانه محکمی برای عوارض موبایل در سلامتی نیافته است و تنها مورد ثابت شده، افزایش میزان سوانح رانندگی به دنبال استفاده از موبایل است (که طبعا ربطی به امواج الکترومغناطیس ندارد) البته با توجه به این که بیشتر سرطان ها و تومورها روندی تدریجی دارند و گاه تا علامت دار و قابل تشخیص شدن آن ها ده ها سال طول می کشد و از رواج تلفن همراه نیز کمتر از دو دهه می گذرد، نمی توان به صراحت نقش امواج موبایل در شکل گیری چنین تومورهایی را رد یا تایید کرد و باید منتظر تحقیقاتی که در سال های آینده انجام خواهند شد باشیم

فواید و حرکات ورزش پیلاتس

حرکات ورزش پیلاتس

پیلاتس و یوگا امروزه در جوامع مختلف، علاقمندان به خود را دارد. جنس و سن در این ورزش فرقی ندارد و همگان برای سلامتی این ورزش را انجام می دهند. این دو نوع ورزش جدید، برای کاهش وزن و تناسب اندام بسیار مفید می باشند.

پیلاتس (Pilates) ، ورزشی است که تمام تمرکز خود را بر روی پیشرفت بدن بر اساس توازن معطوف می كند


 

فواید انجام حرکات پیلاتس

1- به انعطاف پذیری ستون فقرات کمک می کند.

2- آگاهی بیشتری راجع به بدن مان، به ما می دهد.

3- عضلات را قوی و طول عضلات را زیاد می کند.

4- عضلات شکم را تقویت می کند.

5- فکر و جسم هر دو با هم کار می کنند.

6- استرس را کم می کند و انرژی را افزایش می دهد.

7- شکم را صاف و کمر را باریک می کند.

8- پس از جراحی و یا صدمه دیدن، بهبودی را سرعت می بخشد.

9- حرکات مفاصل را افزایش می دهد.

10- گردش خون را تسهیل می کند.

11- درد مفاصل و درد پشت را آرام می کند.

12- یک ورزش بسیار خوب برای داشتن اندامی مناسب می باشد.

13- با این ورزش، احساس بهتری می کنید.

14- به زنان شیرده کمک می کند تا زودتر به وزن قبل از بارداری شان برسند.

15- یک ورزش ملایم می باشد و به شما روحیه می دهد.

16- با انجام صحیح تنفس ، اکسیژن به بدن می رساند و عضلات شکم را سفت می کند.

پیلاتس به افراد کمک می کند تا بتوانند وضعیت ایستادن و نشستن خود را بهتر کنند.

 

آیا پیلاتس برای مردان هم مفید است؟

هم مردان و هم زنان به ورزش نیاز دارند. عضلات پاهای مردان سفت و قسمت لگن آنها کوچک تر از زنان می باشد.

به چند نمونه از فواید پیلاتس برای مردان اشاره می کنم:

1- همانطور که می دانیم، چربی بدن مردان کم می باشد. چربی بدن مردان بیشتر در شکم آنها جمع می گردد که آنها را مستعد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می کند. از این لحاظ، پیلاتس باعث کاهش مقدار چربی شکم می شود.

2- مردان وزنه بردار، انعطاف پذیری مناسب را برای انجام کارها ندارند. اما با پیلاتس می توانند، انعطاف پذیری عضلات را افزایش دهند.

3- پیلاتس، هم برای زنان و هم برای مردان مفید است. زندگی زناشویی بهتری را با پیلاتس می توانید تجربه کنید.

4- پیلاتس، مرکز بدن را تقویت می کند و به زنان و مردان کمک می کند تا بتوانند وضعیت ایستادن و نشستن خود را بهتر کنند.

5- اگر شما از اندام خود ناراضی هستید، یا اندام تان خشک شده است، پیلاتس می تواند به شما در رفع این مشکل کمک کند. پیلاتس با عضلات شما کار می کند و آنها را کنترل می نماید و استقامت و هماهنگی بین عضلات برقرار می کند.

 

حال دو نمونه از حرکات ورزشی پیلاتس را برای شما توضیح می دهم:

حرکت ورزشی شماره (1)

این حرکت ورزشی باعث تعادل بدن می شود. در این حرکت، عضلات درگیر عبارتند از: عضلات شکم و پشت. در این حالت، پشت زانوها و ران ها نیز کار می کنند. 2 تا 3 بار این ورزش را تکرار کنید.

این ورزش خوبی برای محل کار و یا خانه می باشد.

حرکات ورزش پیلاتس

قسمت اول

صاف رو به دیوار بایستید. قوزک پا، ران، شانه و گوش شما باید در یک راستا باشند. کف دست ها را به دیوار تکیه دهید ، طوری که آرنج دست کمی خم شده باشد. کف پاها باید روی زمین باشد. پاها موازی یکدیگر باشند. شکم تان را تو و بالا ببرید. ستون فقرات انحنای طبیعی خودش را باید داشته باشد.

قسمت دوم

زانوهایتان را خم کنید. در این حالت باید زانوها بالای انگشت شست پای تان باشد. به آرامی پایین بیایید. اندام تان را تکان ندهید و به جلو یا عقب نروید.

حرکات ورزش پیلاتس

قسمت سوم

پاشنه پا را بلند کنید. به جلو و یا عقب نروید. هنوز، زانو بالای انگشت شست باید باشد.

عضلات شکم در این قسمت به برقراری تعادل شما کمک می کنند. شما ممکن است احساس کنید که قسمت داخل ران و عضلات خارج ران در این قسمت شرکت دارند و ارتباطی بین پاشنه و استخوان نشیمن گاه برقرار می شود.

قسمت چهارم

فکر کنید یک خط عمودی وسط بدن قرار دارد. پاها را صاف کنید و میانه بدن خود را بالا ببرید. حالا شما ایستاده اید بدون زانوی خمیده، ولی پاشنه ها بلند باشند.

حرکات ورزش پیلاتس

قسمت پنجم

صاف بایستید و پاشنه ها را به سمت پایین فشار بیاورید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. حال شما درست مثل قسمت اول ایستاده اید، اما احساس می کنید بلند قدتر شده اید.

حرکات ورزش پیلاتس

بیایید با هم  این حرکت ورزشی را با کمی جابجایی مرور کنیم:

1- صاف بایستید.

2- پاشنه را بلند کنید، پاها مستقیم باید باشند.

3- زانوها را خم کنید، طوری که انگشت شست بالای زانوها باشد. سعی کنید صاف باشید و تکان نخورید. پاها موازی یکدیگر باید باشند.

4- در حالی که زانوها خمیده است، پاشنه پا را به سمت پایین فشار آورید.

5- حال، صاف بر روی پاهایتان بایستید.

 

حرکت ورزشی شماره (2)

در این ورزش، باید پاها موازی یکدیگر قرار داشته باشد. این وضعیت پاها، اجزای عضلات داخلی ران را افزایش می دهد و تعادل را برقرار می کند. شما همچنین می توانید دور از دیوار باشید. اما بهتر است برای دفعه های اول، کنار دیوار بایستید. شما می توانید پشت به دیوار و یا پهلوی دیوار بایستید. این ورزش را دو تا سه بار تکرار کنید.

قسمت اول

صاف بایستید. پاشنه پاها به هم چسبیده و بین انگشتان شست پاها فاصله ای ایجاد شود. ران ها نیز به هم چسبیده باشد.

قسمت دوم

عضلات شکم را تو ببرید و زانوهایتان را خم کنید. ساق پایتان به سمت خارج می رود. اجازه ندهید که قوزک پایتان به سمت داخل بیاید. خود را کنترل کنید.

حرکات ورزش پیلاتس

قسمت سوم

در همان حال زانوی خمیده، پاشنه پاها را از زمین بلند کنید. خود را بالا نکشید. پاهای خود را کنترل کنید و زانوهای تان را در امتداد انگشتان شست پاها نگه دارید.

قسمت چهارم

ران ها را به هم نزدیک کنید و پاها را صاف کنید. دقت کنید که پاشنه های پاهایتان به هم چسبیده باشند. همانطور که پاهایتان را بالا می برید، احساس می کنید که قسمت بیرونی پاهایتان کار می کند.

شما تصور می کنید که استخوان نشیمنگاه تان نزدیک به هم شده، عضلات شکم بالا رفته، ستون فقرات و گردن شما دراز شده و به آسمان نزدیک شده است. شانه راحت باید باشد. یک لحظه در این موقعیت بمانید. تنفس کنید و لبخند بزنید.

قسمت پنجم

صاف بایستید. ران ها را به هم بچسبانید و پاشنه پای تان را به سمت پایین فشار بیاورید.

حرکات ورزش پیلاتس

بیایید با هم  این حرکت ورزشی را با کمی جابجایی مرور کنیم:

1- صاف بایستید.

2- پاشنه پا را بالا ببرید، پاها صاف باشند. بدن خود را به داخل بکشید.

3- زانوهای خود را خم کنید. سعی کنید تعادل خود را حفظ کنید. پاهایتان به سمت خارج می رود.

4- زانو خم، بدن کشیده و پاشن ها ب سمت زمین فشار دهید.

5- پاها را به هم بچسبانید و دوباره صاف بایستید

تاثیر ورزش در کاهش حملات صرع

مغز انسان


صرع یک بیماری مغزی است که موجب قطع ارتباط طبیعی بین سلول های عصبی مغزی می شود. در این بیماری، فرد دچار تشنج های مکرر می شود.

مطالعات نشان داده است که بروز حملات تشنجی در افراد مصروع، در حین ورزش و بعد از آن کاهش می یابد. برخی معتقدند که تنفس های عمیق و زیاد در ورزش، با کاهش سطح دی اکسید کربن خون، سبب کاهش بروز حملات تشنجی می گردد.

ورزش، استرس را کم کرده و احساس شادابی را زیاد می کند و این خود عاملی است برای کاهش حملات صرعی. افزایش تمرکز فرد طی ورزش نیز از علل مهم کاهش بروز حملات صرعی می باشد.


اعتماد به نفس

تحرک های ورزشی برای بیشتر افراد مفید و ضروری است. این افراد در کنار به دست آوردن مقاومت بدنی و هماهنگی فعالیت های تحرکی می توانند با انجام ورزش های گوناگون، قدرت و توانایی های جسمی و روانی خود را تقویت نموده و آنها را بهبود بخشند.

ورزش کمک می کند تا فرد هدفی را که در زندگی دارد، دنبال کند و یاد بگیرد تا ملاحظات لازم را نسبت به دیگران داشته باشد.

ارتباط با دیگران از طریق عضو شدن در گروه های مختلف ورزشی باعث دور شدن و فاصله گرفتن از تنهایی می شود و شخص از طریق ورزش مورد احترام و توجه دیگران قرار می گیرد.

تمام نکات ذکر شده می تواند برای شخص مبتلا به صرع هم مفید باشد. علاوه بر آن ورزش باعث کمتر شدن ضعف در بیمار هم می شود. از همه مهم تر این است که شخص برای دیگران الگو شده و فرزندان و نزدیکان او به سوی ورزش کشیده می شوند.

همه این موارد اعتماد به نفس و شخصیت فرد مصروع را بهبود می بخشد.

 

ترس از حادثه در حین ورزش

والدین و وابستگان افراد مبتلا به صرع همواره از این که هنگام ورزش، حادثه ای برای بیمار پیش بیاید، در ترس و اضطراب به سر می برند. می دانیم که هیچ ورزشی بدون حادثه نیست، در نتیجه این خطر برای همه وجود دارد، اما بسیار نادر است و دلیلی برای ترک ورزش نیست.

 

کدام بیماران می توانند ورزش کنند؟

- مواردی که فاصله حمله ها زیاد است.

- حمله از نظر زمانی قابل پیش بینی و تشخیص است، مثلا قبل از مصرف دارو یا زمان بی خوابی.

- حمله برای مدت طولانی پیش نیامده است.

- حمله بیشتر در شب ها اتفاق می افتد.

- وقوع حمله ها بیشتر در صبح زود و یا زمان استراحت است.

توصیه می شود این افراد ورزش های مورد علاقه خود را با مراقبت و تحت نظر پزشک معالج انجام دهند.

نکته مهم این که در بسیاری از موارد دلیل بروز حمله در حین ورزش، درمان نادرست بیماری و یا میزان کم دارو است. بنابراین می توان با نظر پزشک معالج نسبت به تغییر دارو و یا میزان آن اقدام کرد و ورزش را ادامه داد.

انواع ورزش ها

انواعی از ورزش ها وجود دارند که همه افراد باید مراقبت های لازم را در انجام آن ها مد نظر قرار دهند، مثل استفاده از کلاه محافظ در دوچرخه سواری و اسب سواری.

بیشتر ورزش ها مثل راهپیمایی، دو، نرمش، بدنسازی، والیبال و پینگ پنگ بدون خطر بوده و توصیه می شود ورزش هایی مثل ژیمناستیک، ژیمناستیک روی زمین، اسب سواری، اسکی و دوچرخه سواری با کلاه ایمنی انجام شوند.

موقع شنا کردن باید بیشترین احتیاط را رعایت کرد. شنا کردن در دریاچه و دریا خطر زیادی دارد. در درجه اول باید از شنا کردن در این مکان ها دوری کرد و در صورت لزوم با فردی که فن شنا و نجات غریق را می داند همراه شد.

موارد دیگر ورزش از قبیل بوکس، پرتاب دیسک، پرتاب چکش و پرواز با کایت باید با احتیاط کامل انجام گیرد و تا زمانی که فرد مطمئن شود که دیگر دچار حمله نمی شود (حداقل باید از آخرین حمله یک سال گذشته باشد)، نباید این ورزش ها را به تنهایی انجام دهد.

عده ای از افراد مبتلا به صرع هستند که ورزش هایی مثل اسکی و دوچرخه سواری را انجام می دهند و احساس خوبی دارند. در مقابل افراد دیگری هستند که از ادامه ورزش های مورد علاقه خود دست کشیده اند، اما امروز افسرده اند و از این بابت متاثر.

 

عواملی که باعث تشنج در حین ورزش می شوند

- خستگی زیاد

- کم خوابی

- کم آبی بدن

- از دست دادن زیاد املاح بدن

- افزایش دمای بدن

- کاهش قند خون

حرکات بدنی زیاد خسته کننده، فشارهای هیجانی و روانی شدید همراه ورزش، ورزش در محیط های خطرناک مانند آب و بلندی می توانند برای فرد مصروع خطرناک باشد.

 

ورزش در مبتلایان به حملات متوالی صرعی

در صورتی که فرد دچار حمله های متوالی می باشد که قابل پیش بینی هم نیستند، باید دید حمله ها چگونه اند و چه ورزش هایی و برای چه کسی خوب است، ولی ورزش نباید ترک شود.

همچنین باید توجه کرد هر ورزشی چقدر دفعات حمله را بیشتر می کند و کدام ورزش حملات را شدید می کند یا برای فرد ایجاد خطر می نماید.

در چنین مواردی توصیه می شود که از ورزش در بلندی و با اشیای خطرزا پرهیز شود. با توجه به این که موارد زیادی دیده شده که حمله های تشنجی در آب و حین شنا کردن اتفاق افتاده است، باید در این مورد احتیاط جدی صورت گیرد و ضوابطی برای کنترل شنا در آب برای این افراد تنظیم شود.

هر گاه یکی از ورزش های مورد علاقه باعث بروز یا تشدید حملات گردد، شخص مبتلا نباید آن را ترک کند، بلکه باید تلاش نماید تا نوع تمرینات این ورزش را تغییر دهد یا از نظر زمانی آن را تنظیم کند.

نکته مهم این که در بسیاری از موارد دلیل بروز حمله در حین ورزش، درمان نادرست بیماری و یا میزان کم دارو است. بنابراین می توان با نظر پزشک معالج نسبت به تغییر دارو و یا میزان آن اقدام کرد و ورزش را ادامه داد.

چای سفید و خواص آن

چای سفید


چای سفید شبیه چای سبز می باشد. فرایند تولید و تخمیر چای سفید کمتر از چای سبز می باشد، اما تغییر مزه هر دو تقریبا یکی است. چای سبز بیشتر مزه علف و چمن می دهد، ولی چای سفید فاقد این طعم می باشد. طعم چای سفید کم و مقداری شیرین می باشد.


انواع مختلف چای سفید

- گل صد تومانی سفید ( white peony)

- ماه طلایی (golden moon)

- سوزن نقره ای (silver needle)

- ابر سفید (white cloud)

تفاوت انواع چای

آیا یک برگ چای وقتی در فنجان ریخته می شود، رنگش تغییر می کند و به سیاه، سبز و یا رنگ های دیگر در می آید؟ یا رنگ چای، بر اساس تغییراتی است که قبل از چیدن برگ ها به وجود می آید؟

چای سیاه، رنگش تیره و دارای طعم زیادی می باشد. چای سیاه محصول فرایند تخمیر پیچیده ای می باشد.

برگ های چای سبز اصلا تخمیر نمی شوند. آن ها در هوای گرم، خشک می شوند و بعد به سرعت آن ها را بخار می دهند.

چای اولانگ (Oolong tea) را کمی تخمیر می کنند تا به رنگ قرمز درآید و طعم گل بدهد.

چای سفید، از برگ های چای رسیده به دست می آید. وقتی غنچه چای هنوز باز نشده است، آن را می چینند و قبل از این که برگ های چای خشک شوند، آنها را بخار می دهند. به این دلیل نام سفید را بر آن گذاشته اند که غنچه های چای، کرک هایی دارد و هنگامی که چای خشک می شود، این کرک ها به رنگ سفید در می آیند.

غنچه ها انواع مختلف چای سفید را می سازند. به عنوان مثال چای گل صد تومانی، شامل یک غنچه در هر دو برگ چای است.

 

فواید چای سفید

چای سفید دارای طعم خوبی است و این خود دلیلی است برای نوشیدن هر روزه آن.

چای سفید فواید زیادی برای پوست، قلب، کلیه، گردش خون و مغز دارد.

از جمله فواید آن عبارتند از : کاهش قند خون و مشکلات قلبی و سکته، افزایش دهنده انرژی و کاهش دهنده استرس، از بین برنده سرطان معده ، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات.

چای سفید دارای مقدار زیادی کاتشین (پلی فنول) است. کاتشین باعث کاهش بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها ، سکته ها، دیابت و خطرات حاصل از اشعه ماورای بنفش بر پوست می گردد.

برقراری تعادل مایعات بدن

تح�

چند توصیه برای شستشوی پوست خود

مراقبت و رسیدگی مناسب به پوست در سالم و مرطوب نگه داشتن آن و برطرف کردن آکنه ها بسیار موثر است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، فدراسیون تخصصی نمورس در یک مطلب جدید چند توصیه موثر برای شست وشو و پاکسازی مناسب و صحیح این بافارسال شده در : شنبه 13 اسفند 1390 - توسط : محمد
بازديد : 283 بار نظر دهيد! [ ]


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • فروش گیفت کارت گوگل پلی

  انجام پایان نامه کارشناسی

  سرور مجازی آمریکا

  خرید فیلتر شکن

  پرورش بلدرچین

  بهترین سایت مد و زیبایی

  خرید جم کلش رویال

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  جی پی اس گارمین

  اخبار فوتبال

  رمضان سال 95

  دانلود آهنگ جدید

  *بزرگترین پایگاه عكس دختر و پسر خوشگلا*


 • مديريت سايت محمد مديريت سايت محمد
  سلام به سایت ما خوش امدید امیدوارم نهایت استفاده را از این سایت ببرید/درصورت برخورد به مشکلی ازقسمت تماس باما؛به ماخبر دهید/نظر یادتون  بک لينک بک لينک
  خرید گیفت کارت ارزان اسپاتیفای استیم
  خرید آنلاین گیفت کارت گوگل پلی با گیفتی دات کام
  خاک پوششی
  تور ارزان کیش لحظه آخری
  هتل های 5 ستاره کیش
  تور کیش از مشهد لحظه آخری
  تور کیش نوروز 95
  دیدنی های جزیره کیش
  بلیط کیش ارزان قیمت
  بلیط پرواز کیش
  خرید گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی
  بزرگترین مرکز خرید و فروش گیفت کارت
  تور ارزان کیش نوروز 95